Tommy Hilfiger – oblíbená módní značka přímo z New Yorku

1 116

Tommy Hilfiger je americká módní značka, která kromě oděvů pro ženy, muže a děti prodává i voňavky, sportovní potřeby, šperky, hodinky či dokonce designový nábytek.

Značka v současnosti patří společnosti PVH Corp., která zastřešuje i další módní ikonu Calvin Klein či značky Van Heusen, Izod či Arrow.

Z historie značky

Příběh značky Tommy Hilfiger je silným příběhem jednoho muže, kterému se přes ne nejpříznivějším okolnostem podařilo prosadit v silně konkurenčním prostředí vlastní vůlí a cílevědomostí.

Tommy Hilfiger se narodil ve Spojených státech amerických, v malém městě ve státě New York. Jeho otec byl klenotník a máma zdravotní sestra. Rodiče mu naplánovali tradiční kariéru, avšak osud ho vedl trochu jinou cestou.

Místo toho, aby se věnoval studiím, Tommy se pustil do byznysu. Už jako osmnáctiletý, prakticky bez peněz, rozjel vlastní podnikání. Na začátku se vydal do New Yorku, kde nakoupil džíny. Doma je trochu upravil a následně prodával ve svém rodném městečku.

Postupně se Tommymu Hilfigerovi podařilo zprovoznit několik vcelku úspěšných prodejen. Finančně to však nebyla žádná sláva. Slavnému návrháři však nechyběla odvaha. Když měl 25, dostal nabídku pracovat jako asistent designu u Calvina Kleina. Hilfiger to odmítl – přesto, že v tom momentě byl prakticky bez peněz.

Namísto toho si založil vlastní firmu Tommy Hilfiger Corporation. Stalo se tak v roce 1985. Následovaly roky plné úspěchů. Již 10 let po založení firmy se kolem Tommyho Hilfigera točili miliardy dolarů a zaměstnával tisíce lidí.

Tommy Hilfiger však roku 2006 svoji firmu prodal. Inkasoval pěkných 1,6 miliardy dolarů.

Kolekce a produktové linie značky Tommy Hilfiger

Rozsah nabízených výrobků značky Tommy Hilfiger je opravdu široký. Věci prodává pod různými kolekcemi a produktovými liniemi.

Mezi nejznámější produktové linie patří:

  • Tommy Hilfiger – základní kolekce značky
  • Hilfiger Denim a Tommy Jeans – kolekce džínových oděvů
  • Red Label – další kolekce džínové módy
  • True Star Gold a True Star – parfémy vytvořené ve spolupráci s Beyoncé Knowles
  • True Star Men – parfémy vytvořené ve spolupráci s Enrique Iglesiasem
  • Tommy Hilfiger for the Home – ložní prádlo a potřeby do koupelny
  • Tommy – pestře zbarvená moderní móda

Prodejny

Produkty značky Tommy Hilfiger můžete nalézt v různých druzích obchodů. Jako většina kvalitních módních značek, i Tommy Hilfiger provozuje po celém světě vlastní síť prodejen.

K oděvem či módním doplňkem této slavné značky se však dostanete i v neznačkových obchodech a obchodních domech. Tommy Hilfiger klade velký důraz i na prodej přes internet. Na oficiálním webu značky můžete nakupovat i z Česka. Online obchod Tommy Hilfiger je sice pouze v angličtině, není však problém se v něm zorientovat. Při nákupu nad 100 € máte dokonce poštovné zcela zdarma.