Stradivarius to je módní značka s houslovým klíčem v logu

1 625

Stradivarius je španělská značka módního oblečení pro ženy, která dnes patří pod společnost Inditex (kam patří i značka Zara). Stradivarius má roční obrat kolem 1,2 miliardy eur. Značka působí téměř v 60 zemích, kde provozuje více než 900 obchodů.

Název značky je odvozen ze jména slavného italského výrobce hudební nástroje Antonia Stradivariho. Tento Ital kromě houslí vyráběl i kytary, čela, violy či harfy. Odborníci odhadují, že Antonio Stradivari během svého života vyrobil 1116 hudebních nástrojů. Z nich prý bylo houslí až 960. Rovněž se ví, že dodnes se z nich zachovalo přibližně 600 kusů. Přičemž Stradivari žil v letech 1644 až 1737 a dnes je považován za nejvýznamnější postavu v řemesle výroby hudebních nástrojů.

Z historie

Hlavní poznávací značkou značky Stradivarius je houslový klíč. Jednoduchá forma, která je dnes přítomna v desítkách zemí. Mnozí zákazníci si spojují tuto španělskou značku právě s houslovým klíčem, který už nemá daleko od slavného Stradivariho.

Značka Stradivarius vznikla jako rodinná firma v španělském městě Sabadell. Netrvalo ani tři roky a Stradivarius se objevil v zahraničí – přesněji v sousedním Portugalsku. Rychlý rozvoj původně bezvýznamné firmy si všimla Barceloně firma Inditex. Ta se rozhodla, že rozšíří své portfolio značek. K Zare se v roce 1999 přidal i Stradivarius.

Byla to právě obrovská síla společnosti Inditex, která pomohla značce Stradivarius naplno rozjet svůj potenciál. S finanční silou Inditex začal Stradivarius prudce růst. Již v roce 2000 značka vstoupila na trhy Francie, Cypru a Saúdské Arábie.

V roce 2008 se značka Stradivarius poprvé objevila v Americe. Vstup do této části světa se začal v Jižní Americe – přesněji v kolumbijské Bogotě. Patnácté výročí svého vzniku Stradivarius oslavoval otevřením své obchodu číslo 500. Toto šťastné číslo bylo dosaženo zpřístupněním prodejny v Řecku.

V roce 2011 se udály dvě důležité události. Stradivarius spustil svůj online obchod a zároveň poprvé ve své historii překonal při ročním prodeji částku jedné miliardy eur. V roce 2013 Stradivarius otevřel svůj obchod číslo 873. Stalo se tak v Mexiku.

Produktové linie módní kolekce

Stradivarius prodává výlučně módu pro ženy. Tímto se nabídka značky výrazně zjednodušuje. Pro ženy to však rozhodně není na škodu. Specializace na ženy umožňuje širší nabídku a snadnější orientaci v ní. Rovněž v prodejnách je více prostoru pro ženy.

Stradivarius prodává své produkty pod svou značkou.

Stradivarius nabízí také širokou paletu módních doplňků:

 • kabelky
 • šátky
 • peněženky
 • opasky
 • náhrdelníky
 • šperky
 • prsteny
 • či rukavice

Stradivarius má v nabídce i boty různého stylu.

Prodejny

Jak již bylo řečeno, Stradivarius má po celém světě okolo 900 prodejen. Nejvíce z nich je ve Španělsku – 290.

Značka Stradivarius neobešla ani Českou republiku. Nemůžeme sice počítat s prodejní sítí v rozsahu desítek prodejen, věci této značky se však České republice koupit dají.

A to v těchto obchodních domech:

 • Aupark
 • Avion
 • Central

Stradivarius provozuje i internetový obchod. Najdete ho na adrese Stradivarius.com. Pokud však chcete nakupovat online, budete zklamán. Z České republiky můžete tento web používat maximálně jako velmi pěkný katalog značky Stradivarius.