Camaïeu – Moderná a elegantná móda pre štýlové ženy

4 345
Camaïeu

Camaïeu je francouzská značka, která se specializuje na prodej módních kolekcí pro ženy. Cílová skupina této značky je poměrně úzká – zaměřuje se pouze na ženy ve věku 20 až 40 let. Firma za značkou Camaïeu má své hlavní sídlo ve francouzském městě Roubaix.

Roční obrat Camaïeu je kolem 400 milionů eur. Firma zaměstnává spolu 3000 lidí.

Oficiálním cílem této francouzské značky je umožnit ženám, aby vypadaly dobře. Prostředkem k tomuto cíli je zase moderní francouzská móda.

Camaïeu S.A. je jeden z největších módních řetězců ve Francii. Jak to již bývá, po úspěchu na domácí půdě, se módní firmy snaží rozšířit svůj byznys v zahraničí. Camaïeu S.A. se do zahraniční expanezie pustila na začátku nového tisíciletí. Camaïeu S.A. dnes provozuje kolem 450 prodejen. Z nich je 70 umístěných v zahraničí. Kromě západní Evropy má Camaïeu silné postavení i ve Střední Evropě.

Z historie značky

Zakladateli této francouzské značky jsou Jean-Pierre Torck Jean Duforest. Jean-Pierre Torck před otevřením první vlastní prodejny pracoval pro několik známých obchodníků jako Auchan, Decathlon, Kiabi a Boulanger.

Po nasbírání dostatečného množství zkušeností se Jean-Pierre Torck pustil do vlastního podnikání. Od začátku věděl, co chtěl – prodávat módu pro ženy. Již při zrodu bylo jasné, že nechce tvořit, ale hlavně prodávat. Strategií bylo mít na pultech levné modely, které byly aktuální, ale zejména dostupné.

První prodejna byla otevřena ve městě Roubaix. Netrvalo dlouho a firma začala otevírat nové pobočky. Již v roce 1987 byla značka Camaïeu k dispozici v 17 prodejnách. V tomto roce Camaïeu otevřela i svou první koncese prodejnu. Už o rok později se značka Camaïeu pustila do masivní národní expanze. Úspěšné obchody vydělávali a firma získané peníze okamžitě investovala do otevírání nových obchodů. V roce 1991 se značce podařilo dosáhnout významnou metu ve své existenci – byla otevřena stá prodejna. Už na počátku 90. let se firmě podařilo dosáhnout významné postavení na francouzském trhu s módou.

První zahraniční obchod byl otevřen již v roce 1991. Do Belgie firma vstoupila v roce 1993. Později následovalo Nizozemsko, Španělsko, Švýcarsko a Lucembursko. Již v roce 1994 existovalo 20 zahraničních prodejen. V roce 1994 Camaïeu představuje produktovou linii zaměřenou na děti a kupuje konkurenta Tandy.

Rychlý rozvoj značky se však téměř zhroutil v roce 1995. Prodeje začaly klesat a firma musela přistoupit k restrukturalizaci. Zavřela všechny zahraniční prodejny a ukončila několik produktových linií. Na zahraniční trhy se Camaïeu vrátila až v roce 2001. O rok později otevírá prodejny v České republice a Itálii. V roce 2004 se Camaïeu pouští do ruského trhu.

V roce 2005 je firma za značkou Camaïeu koupena finanční skupinou AXA Private Equity.

Produktové linie a módní kolekce

V současnosti je nabídka Camaïeu zaměřena pouze na ženy. Takový přístup výrazně zjednodušuje celou nabídku a umožňuje používat pouze jednu hlavní značku.

V nabídce Camaïeu najdete i:

 • topy
 • halenky
 • džíny
 • šaty
 • legíny
 • boty
 • či pyžama

V prodeji jsou i různé módní doplňky jako:

 • šperky
 • ponožky
 • opasky
 • či deštníky

Prodejny

V současnosti má značka Camaïeu v provozu okolo 450 prodejen. Z nich je cca 70 mimo území Francie.

Tuto značku koupíte iv těchto zemích:

Belgie
Slovenská republika
Maďarsko
Maroko
Polsko
Rumunsko
Rusko

Prodejny Camaïeu se nacházejí i na území České republiky, v současnosti přes 40 prodejen.